بسمه تعالی
سلام بر پویندگان را آموزگار بزرگ شهادت حسین (ع) و مدافعان راستین مستضعفین
قطره گر حرف خودی از بر کند هستی بی مایه را گوهر کند
من علیرضا ابراهیمی از هنگامی که از سرچشمه انسان ساز خود بهره مند شدم و فهمیدم که انسان تنها پدیدهای است که خلیفة الله لقب گرفته با فرزندان پاکباز جامعه جهت تحقق اهداف انقلاب همگام گشتم و در مقابل آگاهی و توانم احساس نمودم بدون اینکه از رنج وزحمت و مصیبتهای مرتبه آن هراسی داشته باشم با این وجود اینکه قبلا در اسارت جهل مرتکب گناهانی شده ام از خداوند متعال طلب استغفار می نمایم که او توبه پذیر است و از آنانکه به عللی مستقیم مورد اذیت من قرار گرفته اند بخشش می طلبم چون حقوق هر انسانی از دیدگاه من محترم است مگر اینکه ظالمین که جسمانی جداگانه دارند. هدفم و پیامم همچون تمام شهدا و مظلومین تا وقتی هرگونه استعمار، استثمار و استبداد به هر نام و به هر شکل در سایه هدایت یعنی ولایت فقیه که امروز امام خمینی شاخص می باشد.
چند کلامی در دل دارم که خدمتتان عرض می کنم: انسان از همان کودکی در برخورد با مسائل در مجموع دو گونه عکس العمل نشان می دهد اگر ضرری متوجه اش باشد یا حاصلی برایش نداشته باشد غمگین است و حرص و جوش می خورد . خودخوری و در نهایت احتمالاً روانی می شود اما اگر کسی از تمامی چیزهایی که دیگران هر صبح و شام بدنبالش هستند و برای یافتن هزار قسم و آیه ، دروغ ، نیرنگ، فریب ، خیانت و جنایت مرتکب می شوند چشم بپوشانند و از مال و جان بگذرد دردسر و مسئولیت بپذیرد رنجها و زحمات را تحمل کند یا به راه می افتد که حکومت ظلم و ستم و استعمار و اشتهار خط بطلان می کشد تا در جامعه ای بدون تبعیض انسان بدور از فساد کمبود جهل رشد کند عدالت جایگزین ظلم گردد. اگر از هر انسان عاقل سوال کنی آقاجان به نظر شما آدم حسابی کیه هرکجا سرمی کشد و به هر پیچ و صفی نظر می افکند چیزی قابل ذکر نمی یابد مگر در این راه که میتواند افراد مورد نظر را معرفی نماید زیرا اینها با تمام وجود با تلاش و ایثار خستگی ناپذیر و خودشان را در برابر نظام حاکم بر جامعه و اجرای حکم خدا مسئول دانسته و با ایمان به اجر و پاداش الهی به یاری خود و با عشق به این راه بدون کوچک ترین شک و تردید خواسته اینگونه باشند .
حالا شما که این افراد را مصلح و مجاهد میدانید نباید برای مثال در برابر دوری و زخمی و مسدوم و شهید شدنشان عکس العمل یک تاجر ورشکسته یا یک کاسب ضرر داده را نمایند چون این تفکر با اسلام سازگار نیست و سزاوارنیست با مسائل از موضع ضعف برخورد کرد بلکه باید به خود بالید که بستگان ما بر اصل این راهند و این خود نعمت است که همه کس لیاقت آنرا ندارد توجه کن قرآن می گوید( و لاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون ) که گمان نکنید آنان که در راه خدا کشته می شوند مرده اند بلکه زنده اند و نزد خدای خویش روزی می خورند . الله اکبر کافی است فقط چند لحظه روی آیه فکر کرد تا دیگر اشتباه نکنیم . می توان گفت تافته جدا بافته که می گویند اینهایند چون مایه گذاشته اند از همه علایقشان بریده اند . شهر و خانه و قوم خویش و همه را ول کرده اند در گرما. بیخوابی و گرسنگی خطر توپ و خمپاره گلوله همه را تحمل نموده با وجود اینکه برای این ارزش آخرین ها مثال های مادی زدن صحیح نیست و فقط می خواهم منظورم را برسانم همانطوری که مادر فرزند رابطشان مادی نمیتواند باشد و با معیار مادی قابل سنجش نیست مادر اگر اینگونه سر سخن برایت گشوده ام برای این که همیشه در خاطرم هستی و دینی که بر گردن داری هرچند برآوردنش ممکن نیست اما شرمنده ام که از قدردانی نیز عاجز بوده ام به لحاظ شرایط موجود.
دید محبت و عاطفه بنگر که خدا از هرکس به اندازه و آگاهیش و تواناییش مسئولیت می خواهد حالا که ما ناظر بوده ایم دو سال مدوام از جبهه خبر شهادت بهترین عزیزترین و صادقترین و … جوانان می رسد چه عزیزانی که معلومند.
چه خانواده های شرافتمند و محترمی که سرپناهشان ویران شد و هزار مصیبت شان اما ما چکار کرده ایم. وظیفه مان چی؟ تو به عنوان کسی که دارای فرزندی و من به عنوان کسی که جوانم و به این مسائل آگاه هستم الحمدالله توانایی هم دارم اینجا خدا از ما مسئولیت می خواهد قرآن می گوید:
«ما لکم لا تقاتلون فی سبیل الله و المستضعفین من الرجال و النسا و الوالدان الذین یقولون »
در راه خدا و در راه آن مردم بیچاره از مردم و زنها و بچه هایی که تحت شکنجه قرار گرفته اند نمی جنگید قرآن اینطوری می گوید وای به حال کسی که بداند و سرپیچی کند و تو نیز باید از اینکه افتخار نصیبت شده برای اسلام خدمت کنی. خوشحال باشی سخن امام که در مورد مادران گفته این جوانان مبارزه در میدانها ی نبرد در دامان مادران پرورش یافته اند یا سخن دیگر که بهشت زیر پای مادران است این حرفها چه چیزی را به انسان می فهماند اجر و منزلت یک مادر است چندین ساله را فراموش می کند تمام عواطف و حب فرزند و انتظارش را چشم می پوشد در رابطه با فرزند که درک و احساس دارد جهد و کوشش می نماید خونش را می دهد و مادر صبور و مقاوم با قلب ترک خورده و پر کینه ات جارش را نسبت به ظلم و ستم نشان می دهد اینها همه معنویتند و پیش خدا پاداش دارد برای اینکه امام می گوید بهشت زیر پای مادران است. امیدوارم مادر همه چیز برایت توجیه شده باشد شاید مشیت الهی بر این باشد دوباره یکدیگر را نبینیم با این لحاظ از حضور محترمت حلالیت می طلبم و انتظار دارم ذره ای برای من نارحت نباشی که خدای نکرده ایثار و از خود گذشتگی شهید برای دیگران کم جلوه کند شهید شدن نفله شدن نیست بلکه یک جهش به هدف است هدف خلقت انسان منظورم آن درجه که انسان نزدیکی به خدا (لقاءالله) یک شهید چندین ساله را در یک لحظه طی میکند. همان لحظه ای که انتخاب می کند امروز مردم ایران در نظر صاحب نظران نظامی اعجاز آفریده اند چطور ممکن است در نبردی نابرابر دشمن مجهز به همه گونه سلاح مدرن با تحکیم مواضع و قدرت نظامی سازمان با معمولی ترین سلاح حماسه، بزرگترین پیروزی را بدست آورند. مبارزه به خاطر روحیه رزمندگان ماست که برخاسته از ایمان آنهاست تمامی خانواده هایی که کسانی از آنها در این نبرد شهید یا زخمی شده اند باید افتخار کنند. به امید اینکه با عملیات متشابه ایران و عراق را از لوث وجود شیطان بزرگ و عمله مزد و جیره اش صدام کافر پاک کنیم و زمینه هایی قداس فراهم گردد به امید پیروزی نهایی.
خدانگهدار علیرضا