نام شهید: محمدرضا

نام خانوادگی: معزی بیدگلی

نام پدر:حسین

تاریخ تولد:۲۶/۱۲/۱۳۴۹

تاریخ شهادت: ۰۹/۰۴/۱۳۶۵

درباره شهید:

و لا تحسبن الذين قتلوا فى سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون (آل عمران ۱۶۹)
مپنداريد كسانى كه در راه خدا كشته شده اند مرده اند بلكه آنان زنده اند و نزد پروردگارشان روزى مى برند.
با درود و سلام بر يگانه منجى عالم بشريت حضرت مهدى (ع) و نايب برحقش امام امت اميد ملت ايران و با درود و سلام بر تمام خانواده‌هايى كه فرزندان خويش را در راه اين انقلاب و براى پيروزى اين مكتب داده اند و با درود و سلام بر فرزندان شهداى اين انقلاب كه آن فرزندان نور چشم ما هستند خدمت پدر و مادرم سلام عليكم اميدوارم كه حالتان خوب باشد و هميشه شكر گزار نعمتهاى خدا وند باشيد.
يعنى اينكه اگر فرزندتان راگرفت شكر گزار باشيد چون كه اين فرزند يك امانتى براى شما بود و بايد يك موقعى اين امانت را پس مى دادى پس چه بهتر است كه اين امانت را در راه خدا از دست بدهى نه در رختخواب بيمارى .
خوب پدر و مادرم مثل تمامى خانواده هاى شهدا صبر داشته باشيد ناراحت نباشيد چون اگر ناراحت باشيد من روحم ناراحت است خوشحال باشيد كه فرزندتان در راه خدا از دست رفته است و خدا را شكر كنيد كه اين سعادت نصيب خانواده‌تان شده است خوب به خواهرانم بگوييد كه اگر ناراحتى از من ديده‌ايد من را حلا ل كنيد و به آنها بگوييد كه حجاب را حفظ كنيد كه اگر حجاب خودتان را حفظ نكنيد من روحم ناراحت است و به دايى ها و عموهايم بگوييد كه از من ناراحتى و چيزى از من ديده ايد مرا حلال كنيد .
و به تمامى همسايگان و رفقا بگوييد كه اگر از من ناراحتى و چيزى ديده‌ايد مرا حلال كنيد اگر من يك موقعى بد اخلاقى كرده ام مرا ببخشيد چون من خيلى بد اخلاق بودم و از خداوند تعالى مى خواهم كه مرا ببخشد و از شما مى خواهم كه مرا حلال كنيد .
خدايا من با بارى سنگين به سوى تو مى‌آيم و از تو مى خواهم كه مرا ببخشى خوب پيام من براى اين ملت هميشه در صحنه اين است كه اين امام امت نور چشم ملت ايران را يارى كنند تا ظهور حضرت مهدى كه هركس اين امام را يارى نكند و اين انقلاب را يارى نكند اسلام را يارى نكرده است.
خوب يك وصيتى هم به پسر عمو يم احمد ميرى ، احمد جان من برادرى نداشته كه پدر و مادرم را يارى كنند نزديكتر به خانواده‌مان تو هستى .
اول از خدا مى خواهم كه پدرو مادرم را يارى كنند و دوم از تو مى خواهم كه پدرو مادر را يارى كنى احمد جان بعد از من تو هستى و از تو مى خواهم كه مادرم و عموى خويش را يارى كنى .
««والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته »»««محمد رضا معزى بيدگلى »»