نام :على
نام خانوادگى :قارى
نام پدر :محمد
تاريخ‌تولد :۰۱/۰۶/۱۳۳۹
ش.ش :۱۱۰۷۹
محل‌صدورشناسنامه :قم
تاريخ شهادت :۱۰/۰۲/۶۱
نوع حادثه :حوادث‌مربوطبه‌جنگ‌تحميلى
شرح حادثه :حوادث ناشى ازدرگيرى مستقيم بادشمن-توسطدشمن‌درجبهه
استان :بنيادشهيداستان‌قم
شهر :اداره‌بنيادشهيدقم
وصيت‌نامه :وصيت نامه شهيد على قارى
كد شناسايى: ۱۵۷۷۲۸۱
«بسم الله الرحمن الرحيم »
اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله و اشهد ان اميرالمؤمنين و اولاده المعصومين حجج الله صلوات الله و سلامه عليهم.
درود بر ملت مسلمان ايران درود بر شما پدران و مادرانى كه در فرهنگ انسان‌ساز اسلام با پرورش اين چنين فرزندانى به اسلام آبرو داديد . پدر و مادر عزيزم از شما ميخواهم كه مرا حلال كنيد و خوشحال باشيد كه من شهيد راه اسلام شوم چون من كه از على‌اكبر امام حسين با آن خصوصيات پيامبر گونه‌اش عزيزتر نيستم شما هم از حضرت زينب و امام حسين بالاتر نيستند اميدوارم خدا شما را با آنها و مرا با على‌اكبر محشور بفرمايد اما اى ملت بزرگ ايران من وظيفه‌اى دارم كه به شما تذكراتى بدهم كه اميدوارم انجام دهيد.
۱- تمام مستضعفين عالم اميد به انقلاب ما بسته‌اند و در فرهنگ اسلامى ما نا اميد كردن افراد گناه بزرگى است شما اى ملت عظيم اسلام با كوشش و فداكارى، ملتهاى مستضعف را از زير يوغ استعمار برهانيد آيه ۷۳ و۷۴ سوره نساء .
۲- چون من طلبه كوچكى هستم از برادران بزرگتر و پدرانم ميخواهم كه اى روحانيت مبارز كه پيامبر اسلام را خوشحال كرده‌ايد همانطور كه نايب الامام، الامام خمينى فرمودند از هياهوى غرب‌زدگان و غرب‌باوران نهراسيد همانطور كه شرق‌زدگان و شرق‌باورن را به همت اسلام و امت مسلمان ايران به زباله‌دان تاريخ انداختيد اينها را به حول و قوه الهى به كنارى خواهيد زد فقط يك آرزو دارم و آن اينكه احزاب و گروههاى اصيل اسلامى در يك واحد منسجم عمل كنند كه سازماندهى همان نظمى است كه على (ع) همراه تقوا كه ملاك تشخيص قرآن است آن را به ما وصيت فرموده‌اند چون من مى‌ديدم كه چه استعدادهايى به علت عدم بهره‌بردارى به نابودى كشيده مى‌شد و ميشود .
اوصيكم عباد الله بتقوالله و نظم امركم (نهج البلاغه)
ان الله اشترى من المونين انفسهم و اموالهم بان لهم الجنة (۱۱۰ سوره توبه)
و لا تحسبن الذين قتلوا فى سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون
و لا تقولوا لمن يقتل فى سبيل الله اموات بل احياء و لكن لا تشعرون
انا لله و انا اليه راجعون
له شدن زير تانكها بهتر از در رختخواب مردن است اين وصيت‌نامه را با عجله نوشتم
«والسلام»
با درود به ارواح پاك شهداى كربلا و تمام شهيدان كربلا و تمام شهيدان تاريخ و به اميد پيروزى حق بر باطل و به اميد ظهور حضرت بقية الله و تشكيل حكومت جهانى اسلام و درود و سلام و التماس دعا به امام عزيز و امت قهرمان .
على قارى ۹/۹/۵۹