نام  :عباس

نام خانوادگى  :دوستدار

نام پدر :رجب‌على

تاريخ‌تولد  :01/06/1345

ش.ش   :۹۶۴۳۶

محل‌صدورشناسنامه   :قم

 تاريخ شهادت  :23/08/62

نوع حادثه  :حوادث‌مربوطبه‌جنگ‌تحميلى

شرح حادثه  :حوادث ناشى ازدرگيرى مستقيم بادشمن

استان  :بنيادشهيداستان‌قم

شهر : قم

وصيت نامه شهيد عباس دوستدار

««بسم الله الرحمن الرحيم»»


بهر ولاى عشق او به كربلا ميرويم .

خدايا به كبوتران بگو پيام خوش جبهه‌ها را به خطه ايثارگران برسانند.

درود و سلام من بر تمام مردم انقلاب اسلامى از آغاز تا به اينجا خداوند رحمتشان كند اينك كه اين جنگ تحميلى خيلى طولانى شده و هر روز رزمندگان در جبهه‌ها حماسه مى‌آفريندو پوزه صداميان پليد و نابكار را بخاك و خون ميكشانند وظيفه تمام مسلمانان است كه به جبهه‌ها بشتابند  و از اسلام و قرآن دفاع كنند چون اين يك تكليف شرعى است من نيز بنا به تكليف شرعى بعنوان يك مسلمان و بنا به پيام اخير امام كه فرمودند (( رفتن به جبهه‌ها واجب كفايى است))

اين راه را انتخاب كردم كه شايد سهمى در اين جنگ داشته باشم و كار خيرى انجام داده باشم هدف به جبهه شهادت نيست كه فقط بر شهيد هدف تنها رسيدن به الله است شهادت كشته شدن در راه خدا است .                     

(انا لله و انا اليه راجعون) 

من از خدا دو چيز ميخواهم كه اميدوارم يكى از دو را نصيبم كند يكى شهادت در راه خودش و دومى زيارت قبر امام حسين (ع) كه همان كربلاست .

نماز و روزه و قضا خيلى دارم ولى اگر سعادت شهادت نصيبم گردد مال الله بخشيده مى‌شود ولى از همه كاسب‌ها حلاليت بطلبيد اگر پولى مى‌خواستند از مال خودم به آنها بدهيد هر كدام بدرد خرج خانواده مى‌خورد خرج كنيد و بقيه را يادگارى نگهداريد و دوچرخه را به برادر كوچكترم بدهيد تا سوار بشود ديگر عرضى ندارم .

««والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته»»


بعد از شهادتم مبادا گريه كنيد صبر پيشه كنيد كه خداوند صابرين را دوست دارد از همه حلاليت بطلبيد مبادا امام را تنها بگذاريد .

««دوستدار شما عباس»»