شهيد عباس اميري

عباس در سال ۱۳۵۰ چشم به جهان هستي گشود و در دامان پدر و مادري مؤمن و مذهبي رشد نمود. پدرش (مرحوم داود اميري) را در كودكي از دست داد و شاهد زحمات مادر براي تأمين معاش خويش و اعضاي خانواده بود. به منظور كمك به خانواده دست از تحصيل كشيد و مشغول كار شد كه شاهد هجوم ناجوانمردانه استكبار جهاني به مرز و بوم ميهن اسلامي شد. طاقت نياورد ببيند اسلام در خطر است، لذا به مادر نوشت: «مادر ديدم اسلام در خطر است و من براي اينكه دِين خود را به اسلام ادا نمايم راهي جبهه شدم.» و پس از حضوري مفيد در جبهه حق عليه باطل، در تاريخ ۱۲/۵/۶۶ در منطقه شلمچه به لقاء الله پيوست و با رويي گلگون به ديدار مولايش علمدار كربلا شتافت.

فرازي از وصيت نامه شهيد:

وصيت‌نامه شهيد عباس اميري

بسم الله الرحمن الرحيم

«راه ما آن روز تمام مي‌شود كه همه احكام اسلام پياده شود»

با درود و سلام به رهبر كبير انقلاب اسلامي ايران حضرت امام خميني و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و با درود و سلام به ارواح پاك و مطهر همه شهداء‌ از صدر اسلام تا به حال به ويژه بر سرور شهيدان حضرت امام حسين‌»ع« و با درود و سلام به رزم‌آوران حق عليه باطل.

اينجانب عباس، شهرت اميري، فرزند مرحوم داوود، وصيت‌نامه خود را آغاز مي‌كنم:

خدمت مادر مهربان و دلسوز خود وصيتي دارم اول اينكه به خاطر زحماتي كه در اين چند سال براي اينجانب كشيده‌اي تشكر و سپاس‌گذاري مي‌نمايم و از تو مي‌خواهم كه مرا ببخشي و حلال كني. مادر، وقتي شنيدم و ديدم كه اسلام در معرض خطر دشمنان قرار گرفته، احساس مسئوليت كردم، به جبهه رفتم تا اينكه بتوانم دين خود را به اسلام و مملكت اسلامي ايران ادا نموده و اگر لياقت شهادت را داشتم، به دست دشمنان به شهادت برسم كه شهادت افتخار من و همه شهداء‌ بوده است. از مادرم مي‌خواهم كه وقتي خبر شهادت من به او رسيد هرگز ناراحت نشود و گريه نكند، چون من در راه اسلام و قرآن به شهادت رسيده‌ام و شهادت در راه خدا گريه ندارد بلكه افتخار و سرفرازي هم دارد از شما مي‌خواهم كه پشتيبان امام و رزمندگان باشيد، از شما مي‌خواهم كه از جانب من از همه همسايگان و دوستان كسب رضايت و طلب حلاليت كنيد از اقوام محترم خود مي‌خواهم كه مرا حلال كنند. هميشه براي امام بزرگوار دعا كنيد و عمر با عزت و طولاني آن امام را از خداوند منان بخواهيد………… .

در پايان سلامتي و طول عمر و پايداري همه مسئولان مملكت را از خداوند متعال خواهانم و انشاء الله همه بتوانيم تا در مقابل دشمنان اسلام با مقاومت بايستيم تا در پيشگاه  خداوند همه روسفيد و سربلند باشيم.

و السلام

۲۰/۲/۶۶

فرزند شما عباس اميري فردويي