شهيد سيد روح­الله صحفي

در سن ۱۹ سالگي در تاريخ ۷/۱۲/۶۴ در منطقه فاو به شهادت رسيد.

وصیت نامه شهید:

بسم الله الرحمن الرحیم

هر كس كه مرا طلب كند مرا مي­يابد و هر كس مرا يافت مي­شناسد مرا، و هر كس مرا شناخت. عاشقم مي­شود و هر كس عاشقم شود من هم عاشق او مي­شوم و هر كس را عاشقش شوم او را مي­كشم و آن كس را كشتم ديه­اش بر من است و هر كس ديه­اش با من باشم خود من دية او هستم.

پس از ستايش خداوند سبحان و درود بر رسول گرامي اسلام و ائمه اطهار و با سلام بر حضرت مهدي(ع) منجي انسانيت و با سلام به رهبر كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني كه ما را از دوران جهالت بار پهلوي نجات داد و راه حركت به سول لقاءالله را به ما نشان داد.

سلام بر ملت قهرمان شهيدپرور ايران كه با مال و جان خود از اسلام و روحانيت دفاع مي­كند من در برابر فرمان امام احساس مسئوليت نمودم و بر خودم وظيفه دانستم كه از خون ۱۶۰۰۰۰ يكصد و شصت هزار كشته و زخميني دفاع كنم و گام نهادن در اين مسير براي هر مسلماني واجب است.

و اگر در راه دفاع از اسلام دشمن را شكست دهيم پروزيم و اگر هم كشته شويم پيروزيم به هر حال اين مايه افتخار و سرافرازي است كه در راه اسلام به درجة شهادت برسيم پدر و مادر گرامم درود خدا وند بر شما باد كه با امضا نمودن رضايت نامه براي من در حقيقت همان شهادت نامه مرا امضا كرديد و از امتحان الهي با نمره بالا بيرون رفتيد.

مادر كوه باش و چون كوه استقامت كن و از حضرت زينب استقامت را ياد بگيرد. مبادا براي اينكه امانت را به صاحبش فرستادي ناراحت باشي چون فرزندت آنجايي رفت كه خدا خواسته بود.

من از همه مردم ايران مي­خواهم كه تا آخرين قطره­هاي خونشان دست از ياري اسلام و امام برندارند و شما بايد سنگر شهدا را پر كنيد كه در پشت جبهه از هر گونه حركت كوركورانة منافقين جلوگيري كنيد كه اميد است با ظهور منجي عالم بشريت جهان پر از عدل و دادگر در پايان از آن كساني كه از دست من ناراحت بوده اند حلاليت مي­طلبم.

از پدر و مادرم مي­خواهم كه براي شهادت من گريه نكنيد هر چند كه يكي ديگر از فرزندانتان مفقودالاثر شده است. و همچنين از شما مي­خواهم كه يك سال نماز و يك ماه روزه براي من بگيريد.

برقرار باد پرچم پرافتخار لا اله الا الله و محمّد رسول الله بر تمام جهان خدايا – خدايا – تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار.

سيد روح­الله صحفي

۱۵/۹/۱۳۶۱

تجديد شده حماسه كربُبلا

لرزه بيافتاده چون بر اهل بلا

از موج خروش لشگر روح­الله

لا حول و لا قوه الاّ باللّه