نام خانوادگى :يزدانيان
نام پدر :حبيب‌اله
تاريخ‌تولد :۰۱/۰۷/۱۳۳۶
ش.ش :۵۰۳
محل‌صدورشناسنامه :قم
تاريخ شهادت :۱۰/۰۲/۶۱
نوع حادثه :حوادث‌مربوط به‌جنگ‌تحميلى
شرح حادثه :حوادث ناشى ازدرگيرى مستقيم بادشمن-توسطدشمن‌درجبهه
استان :بنيادشهيداستان‌قم
شهر :اداره‌بنيادشهيدقم
وصيت‌نامه :وصيت نامه شهيد ابوالفضل يزدانيان
كد شناسايى: ۱۸۳۱۳۴۳
«بسم الله الرحمن الرحيم»۳۰/۹/۱۳۶۰
ملتى كه شهادت دارد اسارت ندارد .امام خمينى .
و لا تقولوا لمن يقتل فى سبيل الله اموات بل احياء ولكن لا تشعرون
نگوييد به كسانى كه كشته مى‌شوند در راه خدا مرده بلكه ايشان زنده‌اند ولكن شما كيفيت زندگى ايشان را نمى‌فهميد . قرآن مجيد سوره بقره
من ابوالفضل يزدانيان فرزند حبيب‌الله شماره شناسنامه ۵۰۳ صادره از قم .
پدر و مادر عزيزم خدا را شكر ميكنم كه به شما فرزندى عطا نمود كه در راه ايمان و انقلاب و قرآن و رهبرش قدم بردارد.
پدر و مادر عزيزم من فرزند حقير شما همانطور كه اطلاع داريد از اول جنگ حق بر باطل مى‌خواستم در جبهه شركت كنم اما چرخ روزگار به من اجازه نداد اما همانطور كه اطلاع داريد در اين مدت در پشت جبهه تا آنجا كه مى‌توانستم از انقلاب و از رهبر و از رزمندگان اسلام حمايت و پشتيبانى مى‌كردم تا يك روز به فكر افتادم كه من هم بايد همانند رزمندگان ديگر در خود جبهه جنگ حق عليه باطل بجنگم و دشمن را از خاك عزيزم بيرون كنم .
پدر و مادر عزيزم شما از آن كه من به جبهه جنگ حق عليه باطل مى‌جنگم ناراحت نشويد چون من كه از دوستان و رفيقهايم بهتر و از ديگر شهيدانى كه در گورستان شيخان به خاك سپرده‌اند بهتر نيستم پدر و مادر عزيزم من براى دو آرزو به جبهه حق بر باطل مى‌روم:
اول آنكه دشمنان را از خاك خود بيرون كنم و مملكت اسلامى را از شر دشمنان نجات بدهم و دين خود را بر اسلام و مملكت ادا نموده باشم و راه قدس را بر روى مسلمانان باز كنم و خبر پيروزى آنرا براى شما بياورم و اگر به پيروزى و هدفم كه گفتم رسيدم آرزوى دوم من شهادت است و اگر هم به هدف دوم كه شهادت است رسيدم اميدوارم كه همان خبر شهادت من براى شما خبرى از پيروزى باشد.
پدر و مادر عزيزم دوست دارم كه وقتى خبر شهادت مرا به شما دادند شما همانند كوهى استوار و صبرى چون حسينوار آن را بپذيريد و براى شهادت من و حتى در تشييع جناره من و ديگر آنكه بر سر مزار من گريه نكنند.
حتى براى يك لحظه هم به تن خود لباس سياه نپوشانيد چون من نمرده‌ام شهيد شده‌ام همينطور كه خداوند مى‌فرمايد شهيدان زنده‌اند و پدر و مادر عزيزم در ضمن اگر براى شما زحمتى ايجاد نمى‌كند مرا در روز جمعه پس از آن كه امام جمعه بر من نماز خواند مرا تشييع كنيد و مرا در قبرستان شيخان در كنار ديگر شهيدان به خاك بسپاريد پدر و مادر عزيز خداوند در قرآن خود مى‌فرمايد:
(ولا تحسبن الذين قتلوا فى سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون)
مپنداريد آنان كه در راه خدا كشته مى‌شوند مرده‌اند بلكه آنان زنده‌اند و پيش خدا روزى مى‌خورند.
آقاى شكرالله زارعى شما موظف هستيد كه اين وصيتنامه را يا بر سر مزار من يا در مجلس ختم بخوانيد.
«والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته» ابوالفضل يزدانيان ۲%
وصيت نامه شهيد ابوالفضل يزدانيان
كد شناسايى: ۱۸۳۱۳۴۳
«بسمه تعالى »اينجانب فرزند حبيب‌اله شماره شناسنامه ۵۰۳ صادره از قم شرعا وصيت ميكنم كه سرمايه بنده كه يك باب خانه مسكونى بمساحت ۷۵ متر واقع در خيابان ۳۰ مترى كيوانفر ۸ مترى قبله ۶ مترى آزادى پلاك ندارد.
داراى يك عدد فرش ۱۲ مترى دو عدد فرش ۶ مترى و يك دستگاه قالى ابريشم و يك دستگاه تلويزيون و يك عدد موتورگازى و ديگر وسايل مورد احتياج زندگانى كه در دسترس ميباشد .
مبلغ نه هزار و يكصد تومان به حاج حسين جليلى بابت زمينى كه قبلا داشته‌ام بدهكارم و مبلغ شانزده هزار تومان هم به پدر و مادرم بدهكارم و مبلغ پنجاه هزار تومان جهت مهريه عيالم و مقدار شانزده مثقال طلا كه مقدارى را كه خود ايشان قبول دارد قبلا خريده‌ام. دين شرعى ميباشد كه به او بپردازيد و طبق دستور اسلام اجرا و رفتار كنيد و اين خانه بنام بنده نشده است كه بايد بدهى بنده را بپردازيد و سند خانه را به نام اولادم بنمائيد و كفالت آن را پدرم عهده دار شود و هزينه كل مخارج بنام كردن سند شود بعهده طرفين است و بايد بپردازيد و اگر عيالم خواست اولادم را بزرگ كند در همين خانه بماند و يا خانه را فروخته بدهى بنده را بدهيد و خانه كوچكتر بگيريد و زندگى كنيد و هر زمان كه نخواست بماند. پدرم خانه را فروخته و رضايت او را حاصل نمايد.
و اگر چنانچه مؤمنى بدهى خانه را پرداخت كه خانه را به اسم فرزندم و مادرش اگر مى‌خواهد زندگى كنند و لوازم بنده را هم به جهاد سازندگى بفروشيد يا هر كس كه ميخرد و پول آن را به مسجد دوازده امام بپردازيد .
پدرم خرج بنده را از اموالم بفروشيد و خرج نمايد و يا هر چه خرجم ميكنيد از اموال بنده حق دارد كه بردارد.
اين وصيت‌نامه در چهارنسخه نوشته و همه باهم برابر است ۷/۱۰/۱۳۶۰
خداوند توفيق عبادت و بندگى به همه مؤمنين و مؤمنات عنايت و طول عمر به امام كبير انقلاب داده و انقلاب او را به انقلاب حضرت مهدى (عج)متصل نمايد.
«ابوالفضل يزدانيان»