نام شهید: اسدالله

نام خانوادگی: فرحناک

نام پدر:

تاریخ تولد:

تاریخ شهادت:

وصیتنامه شهید:

بسم الله الرحمن الرحيم               «طلبةشهيد:اسدالله فرحناك»

                                                                                                      «قم»

«الحمد لله الذي هَدينَا لهذا و ما كنّا لنهتدي لولا ان هَدينَا الله» (اعراف/۴۳)

حمد و سپاس مخصوص حضرت حق تعالي است و با نام و ياد او و به خاطر او اين چند خط وصيت نامه را مي‌نويسم.

اين جانب، بنده خدا، اسدالله فرحناك داراي شناسنامه ۱۸۸ متولد سال ۱۳۴۵ در شهر مذهبي قم، معتقد به اصول و فروع دين و بر حق بودن دين اسلام مي باشم.

هدف و مقصودم از گام نهادن در اين راه گفتن لبيك به نداي مظلوم و غريب «هل من ناصر ينصرني» حسين زهراء – سلام‌الله عليها –  مي‌باشد كه از حلقوم پاك فرزندش امام خميني بلند است.

اسلام يعني تسليم مطلق خدا بودن اما نه به حرف بلكه در عمل و حالا است كه ميدان عمل باز است و اتمام حجت شده است و بايد بسنجيم تا چه اندازه‌اي دين وايمان داريم و تسليم خدائيم. اسلام عملي را شهدا، علما،  صلحا و در حال حاضر اسرا و مفقودين و مجروحين و جانبازان و خانوادة غيور و صبورشان با درس گرفتن از ائمه و خصوصاً سالار شهيدان حضرت سيد الشهدا – عليه‌السلام –  به اجرا در آوردند . پس بكوشيم رهرو راه آنان بوده و بكوشيم تسليم مطلق خدا باشيم و دست پر نيازمان را به سوي درگه بي‌نياز و بي منتش دراز كرده و از كسي به غير از او چيزي نخواهيم ان‌شاءالله.

منتظر قيام حضرت مهدي – عجل الله تعالي فرجه –  باشيد كه بدون شك مي‌آيد و عدل و دادش جهان را فرا مي‌گيرد و ظلم‌هايي كه به اجدادش و به مادرش فاطمه زهرا – سلام‌الله عليها- ، سيده زنان عالم شده و ظلم‌هايي كه به جدش حسين – عليه السلام –  شده، انتقام خواهد گرفت پس نبايد غافل شويم و در پي آن باشيم كه در عمل نشان دهيم از منتظران و ياران او هستيم. البته بي‌ترديد انقلاب ما -به لطف خدا- به دست صاحب اصلي‌اش حضرت بقيه الله الاعظم – عجل‌الله تعالي فرجه –  داده خواهد شد، اگر مي خواهيد از يارانش باشيد، تا اندازه‌اي كه در توان داريد، جبهه بياييد و اگر نمي‌توانيد به جبهه بياييد، اين سنگرنشينان را فراموش نكنيد و بدانيد مهدي – سلام الله عليه – آن قدر كه در پيش يارانش در جبهه مي‌باشد، در شهرها نمي‌باشد.

نعمت‌هاي خدا را شكر كنيد و گذشته ها را به ياد آوريد كه همه چيز داشتيم مگر اسلام و دين را؛ پس شكر خدا را بكنيد كه نعمت اسلام، رهبري و انقلاب را با هزاران ويژگي به ما ارزاني داشته و شكر اين نعمت فقط حفظ آنها و پيروي از رهبر مسلمين، امام خميني است و بدانيد تنها پيروي از رهبر مي تواند شما را از گمراهي و ظلمت به روشنايي و الله هدايت كند.

بياييد مقداري به خود بيانديشيم كه از كجا آمده و در كجا بوده و به كجا خواهيم رفت؟! و فكركنيم و ببينيم كه آيا براي آخرت خود توشه‌اي چيده و يا چيزي كاشته‌ايم كه آن را ببريم؟ كه مرگ نزديك و در پي آدمي است و عمر ما چون باد و ابر به سرعت مي گذرد ولي افسوس كه عبرت ها فراوان ولي عبرت گيرنده انگشت شمارند.

مقداري در حالات و زندگي ائمه – عليهم السلام –  مطالعه كرده و در پي شناختن آن گوهرهاي روي زمين و در عين حال مظلومان تاريخ باشيد و در عمل به گفته آنها سعي كرده كه هيچ ثوابي به اندازه اين نيست و تنها شيعيان و محبان آنها و عاملان به گفته‌هاي ائمه – عليهم السلام – هستند كه در آخرت از شفاعت آنها و عنايت خاصّه خداوند برخوردار خواهند بود.

پس در همة حالات دست به سوي خدا دراز كنيد و او را فراموش نكنيد كه او ما را فراموش نمي‌كند و در ترك گناه و معصيت همت كرده و از خدا كمك بخواهيد و تكيه و توكل بر قدرت و شوكت و عظمت او كنيد و قانع و راضي به رضايش باشيد و شكر نعمتش كنيد كه به يقين پيروز و سربلند خواهيد بود ولي نبايد مسأله ولايت  و پيروي كامل از امام خميني را فراموش كنيد كه ايمان بدون رهبري ناقص است.

به اميد آمدن مهدي – عجل الله تعالي فرجه – و رسيدن به كربلاي حسيني- عليه السلام-  ان‌شاء الله